Czy warto wykonać próbę makijażu?

Czy warto wykonać próbę makijażu?

Opowiadając na pytanie, oczywiście, że tak! Zanim staniesz na ślubnym kobiercu, musisz zaplanować swój ślub a musisz zdawać sobie z tego sprawę, że jest tak wiele rzeczy do zrobienia. Dotyczy to szczególnie Twojego ślubnego wyglądu. Wybór sukienki, dodatków do niej, bukietu, dekoracja Sali weselnej - jest tak wiele szczegółów do rozważenia. Twój ślub będzie przecież najbardziej zapamiętanym dniem w twoim życiu! Dlatego tak ważne jest, aby mieć przygotowany plan, szczególnie jeśli chodzi o twój makijaż - ostatnią rzeczą, jaką być chciała to rozmazany eyeliner lub szminka, krzywa kreska, nietrzymający się podkład, gdy będziesz stała przy ołtarzu. A pamiętaj, że Twój makijaż ślubny musi przecież wytrzymać jeszcze całe wesele!


Wiele osób zaleca zrobienie makijażu próbnego przed ślubem - gdzie będziesz miała okazję porozmawiać o idealnej koncepcji makijażu z twoją wizażystką. Zobaczysz również, jak wygląda ten makijaż na żywo, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Bez względu na to, czy w dniu ślubu chcesz wyglądać jak księżniczka, celebrytka, czy będziesz chciała po prostu delikatny makijaż. Każda wytworzona kreacja musi pasować do Twojego typu urody oraz całego ślubnego wizerunku. Często sama suknia ślubna może już zdefiniować, w jakim kierunku powinno się pójść wykonując makijaż. Jeżeli masz bardzo ekstrawagancką kreację, makeup powinien być bardziej stonowany – identycznie w odwrotnej sytuacji. Dobrze jest również zobaczyć się na zdjęciach, a nie tylko w lustrze. Dlatego polecamy po próbie wykonać kilka zdjęć i potem je przeanalizować. Jeżeli wystrzegasz się przed dużą ilością użytych kosmetyków, to wtedy zobaczysz, że aparat pochłania bardzo dużo światła i makijaż na zdjęciach nie wygląda na mocny.

Makijaż dopasowany do Twojego typu urody z dojazdem do klienta, to nasza oferta dla Ciebie. Sprawdź na makijaż ślubny Wrocław.
Twój makijaż będzie się różnić w zależności od czasu i miejsca ślubu. Pozwoli to określić również, jakie kosmetyki należy użyć. Wesele na zewnątrz wymaga więcej przygotowania niż na sali weselnej - zwłaszcza, jeśli w prognozie pogody na ten dzień jest spora wilgotność lub deszcz. Będziesz musiała porozmawiać z wizażystką o odpowiednim podkładzie i zabezpieczeniu całego makijażu, tak aby wytrzymał wszelkie niedogodności. Oczywiście sama tego dnia musisz zwrócić szczególną uwagę, aby podczas uścisków czy całusów podczas składania życzeń i zabawy weselnej, chronić swój makijaż – jakkolwiek byłby on trwał, jeśli co chwile ktoś będzie się ocierał o Twoją twarz, to nie ma szans, aby był nieskazitelny przez całą noc.


Najlepszym sposobem przekazania wizażystce swoich inspiracji oraz oczekiwań, jest pokazanie przykładowych zdjęć. Jest to bardzo istotne, ponieważ istnieje wiele sposobów opisania jednej rzeczy i istnieje ryzyko, że możecie się po prostu nieporozumień. Przykładowe zdjęcia eliminują wiele nieporozumień i potencjalnych problemów. Oprócz zdjęć szczera rozmowa z wizażystką jest bardzo istotna. Opowiedz jakie masz oczekiwania, co lubisz w makijażu, a czego wolisz uniknąć. W jakich kolorach lubisz się najbardziej, a które po prostu uważasz, że Ci nie pasują. Próba to właśnie czas, aby przedyskutować wszystkie najbardziej istotne kwestie.

Ważnym aspektem jest również sprawdzenie, czy twórczość wizażystki jest zgodna z twoim gustem. Sprawdź dostępne portfolio na jej stronie internetowej, bądź poproś o podesłanie przykładowych zdjęć. Przeglądnij oficjalne konta na portalach społecznościowych – możesz dzięki temu zobaczyć prace danej wizażystki i przekonać się czy ten styl Ci odpowiada. Makijaż to świetny sposób na ukrycie wad, ale ważne jest, aby zastanowić się dokładnie i przeanalizować, jak wygląda i jaki jest stan twojej cery przed ślubem.


Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego odcienia skóry lub wyglądu, powinnaś zająć się nią na miesiąc bądź dwa, ewentualnie na kilka tygodni poprzedzających dzień ślubu. W jaki sposób to zrobić? Duże znaczenie będzie mieć Twoja dieta. Powinnaś również dużo pić wody, najlepiej niegazowanej. Najbardziej polecane są także regularnie zabiegi na twarz, a w razie potrzeby możesz stosować również zabiegi dermatologiczne. Makijaż ślubny ma podkreślić Twoją naturalną urodę, nie zmieniać Cię całkowicie , zatem utrzymanie zdrowej codziennej pielęgnacji sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej promiennie w swój wielki dzień. Jeśli jednak masz skłonność do cieni/worków pod oczami, trądziku lub innych problemów ze skórą, powinnaś wcześniej zgłosić je swojej wizażystce, aby mogła się odpowiednio przygotować. W takim wypadku tym bardziej powinno się wykonać wcześniej próbę i przede wszystkim sprawdzić, czy Twoja skóra dobrze reaguje na dane kosmetyki.

Szukasz ciekawej atrakcji na wieczorze panieńskim? Doskonale! Mamy dla Ciebie wspaniałą ofertę. Sesje zdjęciowe, reportaże, a także pokaz makijażu na wieczór panieński Wrocław.
Nawiązując jeszcze do odcienia Twojej skóry, warto w tym aspekcie od razu rozważyć kwestię terminu wykonana makijażu ślubnego. Nie może to być zbyt wcześnie – na przykład rok czy pół roku przed ślubem, ponieważ w tym czasie może zmienić się barwa Twojej skóry i w dniu ślubu będzie trzeba użyć już innego podkładu i zmienić nieco koncepcję makijażu. Najlepiej jest umówić się około dwa lub trzy miesiące przed ślubem. Wówczas będzie jeszcze mnóstwo czasu, aby na spokojnie umówić się z wizażystką na najlepszy dla Was obu termin.

Kontakt

Makeup24
ul.Jabłeczna 234/112a
50-559 Wrocław

Telefon: 894 422 124
E-mail: biuro@makeup24.co.pl